Primera Division

Estudiantes De La Plata Estudiantes De La Plata - Atlético Tucumán Atlético Tucumán
Argentinos Juniors Argentinos Juniors - Unión de Santa Fe Unión de Santa Fe
Independiente Independiente - Huracán Huracán
San Martín de Tucumán San Martín de Tucumán - Racing Club de Avellaneda Racing Club de Avellaneda

Primera B Nacional Apertura

Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors Chacarita Juniors
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy - Mitre de Salta Mitre de Salta
Gimnasia Mendoza Gimnasia Mendoza - Sarmiento Sarmiento

Primera B Metropolitana

Colegiales Colegiales - JJ Urquiza JJ Urquiza

Primera C Metropolitana

El Porvenir El Porvenir - Excursionistas Excursionistas
Sportivo Barracas Sportivo Barracas - Sportivo Italiano Sportivo Italiano

Primera D Metropolitana

Lugano Lugano - Claypole Claypole
Central Ballester Central Ballester - Real Pilar Real Pilar
Atlas Atlas - Deportivo Muñiz Deportivo Muñiz

Argentino A

Sansinena Sansinena - Deportivo Roca Deportivo Roca
Sol de Mayo Sol de Mayo - Alvarado Alvarado
Juventud Unida G. Juventud Unida G. - Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas
Deportivo Madryn Deportivo Madryn - Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP
Independiente Neuquén Independiente Neuquén - Villa Mitre Villa Mitre
Atlético Paraná Atlético Paraná - Gimnasia Concepción Gimnasia Concepción
Huracán Las Heras Huracán Las Heras - Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis
Unión Sunchales Unión Sunchales - Defensores Belgrano VR Defensores Belgrano VR
Racing Córdoba Racing Córdoba - San Lorenzo Alem San Lorenzo Alem
Sportivo Desamparados Sportivo Desamparados - Estudiantes Río Cuarto Estudiantes Río Cuarto
Juventud Unida Univ. Juventud Unida Univ. - Deportivo Maipú Deportivo Maipú

A-League

Wellington Phoenix Wellington Phoenix 2 - 1 Newcastle Jets Newcastle Jets
Brisbane Roar Brisbane Roar 1 - 1 Central Coast Mariners Central Coast Mariners
Perth Glory Perth Glory 1 - 1 Western Sydney Wanderers Western Sydney Wanderers

Pro League

Anderlecht Anderlecht 2 HT 0 Cercle Brugge Cercle Brugge
Ostenda Ostenda - Gent Gent
Sporting Charleroi Sporting Charleroi - Zulte-Waregem Zulte-Waregem

Second Division

Mechelen Mechelen - Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk

First Amateur Division

Knokke Knokke - Eendracht Aalst Eendracht Aalst
Rupel Boom Rupel Boom - Oudenaarde Oudenaarde
Liège Liège - Heist Heist

Third Division VFV A

Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel - Westhoek Westhoek
Eppegem Eppegem - Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal
Harelbeke Harelbeke - Olsa Brakel Olsa Brakel
Londerzeel Londerzeel - Diegem Sport Diegem Sport

Third Division VFV B

Tilleur Tilleur - Rebecq Rebecq
Francs Borains Francs Borains - RES Durbuy RES Durbuy
Visé Visé - Solières Sport Solières Sport

Third Division ACFF

Cappellen Cappellen - City Pirates Antwerpen City Pirates Antwerpen
Berchem Sport Berchem Sport - KFC Duffel KFC Duffel
Vosselaar Vosselaar - VW Hamme VW Hamme

Promotion VFV A

Zelzate Zelzate - Eendracht Wervik Eendracht Wervik
Woluwe-Zaventem Woluwe-Zaventem - Svelta Melsele Svelta Melsele
Jong Lede Jong Lede - Pepingen-Halle Pepingen-Halle
Sporting Kampenhout Sporting Kampenhout - Oostkamp Oostkamp
Merelbeke Merelbeke - Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem

Promotion VFV B

Eendracht Termien Eendracht Termien - Lyra Lyra
Ternesse Ternesse - Tienen Tienen
Helson Helchteren Helson Helchteren - Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts

Promotion ACFF A

Jette Jette - Ganshoren Ganshoren
Stade Brainois Stade Brainois - Stockel Stockel
Entité Manageoise Entité Manageoise - Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
Léopold Léopold - Braine Braine
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois - Binche Binche

Promotion ACFF B

Warnant Warnant - Condruzien Condruzien
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton - Mormont Mormont
Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée - US Givry US Givry
Herstal Herstal - Onhaye Onhaye
Aywaille Aywaille - Verlaine Verlaine

Provincial Antwerpen

Rochus Deurne Rochus Deurne - Schriek Schriek
Berg en Dal Berg en Dal - K. Kontich K. Kontich
Sint-Job Sint-Job - Lille Lille
Witgoor Sport Witgoor Sport - Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant
Retie Branddonk Retie Branddonk - Wuustwezel Wuustwezel
VC Herentals VC Herentals - KVV Duffel KVV Duffel
Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel - Mariekerke Mariekerke

Provincial Brabant

Tervuren-Duisburg Tervuren-Duisburg - Sterrebeek Sterrebeek
Aarschot Aarschot - Stade Bierbeek Stade Bierbeek
Rhodienne-De Hoek Rhodienne-De Hoek - Linden Linden
Borght-Humbeek Borght-Humbeek - Bertem-Leefdaal Bertem-Leefdaal
Saint-Josse Saint-Josse - Saint-Michel Saint-Michel
Crossing Schaerbeek Crossing Schaerbeek - Sporting Bruxelles Sporting Bruxelles
Renaissance Forestoise Renaissance Forestoise - Stade Everois Stade Everois
Boitsfort Boitsfort - Genappe Genappe
Kosova Schaerbeek Kosova Schaerbeek - Jodoigne Jodoigne
Villers-La-Ville Villers-La-Ville - BX Brussels BX Brussels
Waterloo Waterloo - Etterbeek Etterbeek

Provincial Hainaut

Soignies Sports Soignies Sports - Anderlues Anderlues
Le Roeulx Le Roeulx - Belœil Belœil
Gosselies Sports Gosselies Sports - Montignies Montignies
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre - Houdeng Houdeng
Estaimbourg Estaimbourg - Pâturages Pâturages
Péruwelz Péruwelz - Antoing Antoing
RAS Monceau RAS Monceau - PAC Buzet PAC Buzet
SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage - Neufvilles Neufvilles

Provincial Liege

Aubel Aubel - UCE Liège UCE Liège
Beaufays Beaufays - Braives Braives
Ougrée Ougrée - JS Fizoise JS Fizoise
Sprimont II Sprimont II - Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps
Rechain Rechain - Stade Disonais Stade Disonais
Weywertz Weywertz - Cointe-Liège Cointe-Liège
Amblève Amblève - Trooz Trooz
Raeren-Eynatten Raeren-Eynatten - Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha

Provincial Limburg

Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem - Beringen Beringen
HIH Hoepertingen HIH Hoepertingen - Alken Alken
Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt - Weerstand Koersel Weerstand Koersel
Eendracht Maasmechelen Eendracht Maasmechelen - Achel Achel
Vlijtingen Vlijtingen - Huvo Jeuk Huvo Jeuk

Provincial Luxembourg

Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve - Saint-Hubert Saint-Hubert
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-Léger - Champlon Champlon
Marloie Sport Marloie Sport - Gouvy Gouvy

Provincial Namur

Biesme Biesme - Flavion Sport Flavion Sport
Grand-Leez Grand-Leez - Beauraing Beauraing
Nismes Nismes - Arquet Arquet
Ligny Ligny - Pesche Pesche
Profondeville Profondeville - Gedinne Gedinne
Loyers Loyers - Rhisnes Rhisnes
Spy Spy - Rochefort Rochefort
ES de la Molignée ES de la Molignée - Wépion Wépion

Provincial Oost Vlaanderen

HO Kalken HO Kalken - Sottegem Sottegem
Sparta Waasmunster Sparta Waasmunster - Bambrugge Bambrugge
Appelterre-Eichem Appelterre-Eichem - Eendracht Aalter Eendracht Aalter
Lochristi Lochristi - Eendracht Zele Eendracht Zele
Drongen Drongen - Adegem Adegem
Dendermonde Dendermonde - Excelsior Mariakerke Excelsior Mariakerke
Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge - Ninove Ninove
Jong Zulte Jong Zulte - Ardennen Ardennen

Provincial West Vlaanderen

Wielsbeke Wielsbeke - Deerlijk Sport Deerlijk Sport
Oostduinkerke Oostduinkerke - Racing Waregem Racing Waregem
Dadizele Dadizele - Lauwe Lauwe
Blankenberge Blankenberge - Excelsior Zedelgem Excelsior Zedelgem
Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke - Kortemark Kortemark
Poperinge Poperinge - Vlamertinge Vlamertinge

Premier League

Devonshire Cougars Devonshire Cougars - Paget Lions Paget Lions
Pembroke Hamilton Club Pembroke Hamilton Club - X-Roads Warriors X-Roads Warriors
Boulevard Blazers Boulevard Blazers - Robin Hood Robin Hood
Dandy Town Hornets Dandy Town Hornets - North Village Rams North Village Rams

Bundesliga

Hertha BSC Hertha BSC - Freiburg Freiburg
Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach - Magonza Magonza

2. Bundesliga

Paderborn 07 Paderborn 07 0 - 0 Union Berlino Union Berlino
Jahn Ratisbona Jahn Ratisbona 1 - 1 Darmstadt 98 Darmstadt 98
Amburgo Amburgo 0 - 0 Bochum Bochum

3. Liga

Zwickau Zwickau 2 - 2 Hansa Rostock Hansa Rostock
Preussen 06 Munster Preussen 06 Munster 0 75' 0 Würzburger Kickers Würzburger Kickers
Karlsruher Karlsruher 1 72' 5 Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden

Regionalliga Nordost

Altglienicke Altglienicke 4 - 2 Lokomotive Leipzig Lokomotive Leipzig
Union Fürstenwalde Union Fürstenwalde 1 - 0 Babelsberg 03 Babelsberg 03
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz 2 - 4 Auerbach Auerbach
Wacker Nordhausen Wacker Nordhausen 1 - 5 BAK '07 BAK '07

Regionalliga Nord

Havelse Havelse 1 77' 1 Jeddeloh Jeddeloh
Eintracht Norderstedt Eintracht Norderstedt 1 74' 3 St. Pauli II St. Pauli II
Drochtersen / Assel Drochtersen / Assel 0 22' 0 Weiche Flensburg Weiche Flensburg
LSK Hansa LSK Hansa 1 27' 0 Oldenburg 1897 Oldenburg 1897
Holstein Kiel II Holstein Kiel II 1 27' 0 Germania Egestorf Germania Egestorf
VfL Oldenburg VfL Oldenburg 3 30' 2 Schwarz-Weiß Rehden Schwarz-Weiß Rehden

Regionalliga Sudwest

Freiburg II Freiburg II 2 73' 0 Ulm 1846 Ulm 1846

Regionalliga West

Wattenscheid 09 Wattenscheid 09 0 72' 1 Rot Weiss Essen Rot Weiss Essen

Oberliga Mittelrhein

Euskirchen Euskirchen Cancl. VfL Vichttal VfL Vichttal
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach - Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf

Oberliga Westfalen

Paderborn 07 II Paderborn 07 II - Sportfreunde Siegen 1899 Sportfreunde Siegen 1899
ASC Dortmund ASC Dortmund - Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
Gievenbeck Gievenbeck - Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
Ennepetal Ennepetal - Sprockhövel Sprockhövel
TuS Haltern TuS Haltern - Erndtebrück Erndtebrück
Eintracht Rheine Eintracht Rheine - Holzwickeder SC Holzwickeder SC
Schalke 04 II Schalke 04 II - Schermbeck Schermbeck
Westfalia Herne Westfalia Herne - Gütersloh Gütersloh

Oberliga Nordost-Sud

Eilenburg Eilenburg - Carl Zeiss Jena II Carl Zeiss Jena II

Oberliga Bremen

Borgfeld Borgfeld - Blumenthaler SV Blumenthaler SV
SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven - Werder Bremen III Werder Bremen III

Oberliga Nordost-Nord

Neustrelitz Neustrelitz - CFC Hertha CFC Hertha
Lichtenberg Lichtenberg - Blau-Weiß 90 Berlin Blau-Weiß 90 Berlin
Altlüdersdorf Altlüdersdorf - Staaken Staaken
Hertha Zehlendorf Hertha Zehlendorf - Lok Stendal Lok Stendal

Oberliga Hamburg

HEBC HEBC 4 - 3 Teutonia Hamburg Teutonia Hamburg
Altonaer von 1893 Altonaer von 1893 - Buchholz Buchholz
Niendorfer TSV Niendorfer TSV - Condor Hamburg Condor Hamburg
Pinneberg Pinneberg - Wedel Wedel

Oberliga Niedersachsen

Hagen / ​Uthlede Hagen / ​Uthlede - Wolfenbüttel Wolfenbüttel
Gifhorn Gifhorn - Borussia Hildesheim Borussia Hildesheim
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus - Wunstorf Wunstorf
HSC Hannover HSC Hannover - Eintracht Northeim Eintracht Northeim
Arminia Hannover Arminia Hannover - Bersenbrück Bersenbrück

Oberliga Schleswig-Holstein

Eichede Eichede - Lübeck II Lübeck II
TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf - Bordesholm Bordesholm
Neumunster 1910 Neumunster 1910 - Schilksee Schilksee
Frisia 03 Risum-Lindholm Frisia 03 Risum-Lindholm - NTSV Strand NTSV Strand

Oberliga Hessen

Ginsheim Ginsheim - Eddersheim Eddersheim

Oberliga Niederrhein

Düsseldorf West Düsseldorf West - SSVg Velbert SSVg Velbert
Speldorf Speldorf - Jahn Dinslaken-Hiesfeld Jahn Dinslaken-Hiesfeld
SF Baumberg SF Baumberg - Schonnebeck Schonnebeck
Union Nettetal Union Nettetal - TuRU 1880 Düsseldorf TuRU 1880 Düsseldorf
Germania Ratingen Germania Ratingen - Meerbusch Meerbusch
Schwarz-Weiß Essen Schwarz-Weiß Essen - Monheim Monheim
FSV Duisburg FSV Duisburg - Kleve Kleve

Oberliga Bayern Nord

Vach Vach - ATSV Erlangen ATSV Erlangen
DJK Bamberg DJK Bamberg - Ammerthal Ammerthal

Oberliga Bayern Sud

Schwabmünchen Schwabmünchen - Ismaning Ismaning
Türkgücü-Ataspor Türkgücü-Ataspor - Unterföhring Unterföhring

J League

V-Varen Nagasaki V-Varen Nagasaki 0 - 0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata

J2 League

Montedio Yamagata Montedio Yamagata 2 - 2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Yokohama Yokohama 1 - 1 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matsumoto Yamaga Matsumoto Yamaga 0 - 0 Gifu Gifu
Kamatamare Sanuki Kamatamare Sanuki 0 - 0 Renofa Yamaguchi Renofa Yamaguchi
Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2 - 1 Tokushima Vortis Tokushima Vortis
Tochigi Tochigi 2 - 2 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Mito Hollyhock Mito Hollyhock 3 - 2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
JEF United JEF United 2 - 4 Oita Trinita Oita Trinita
Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1 - 0 Machida Zelvia Machida Zelvia

Super League

Levadiakos Levadiakos - Xanthi Xanthi
Aris Aris - PAOK PAOK
OFI OFI - Olympiacos Pireo Olympiacos Pireo

C Ethniki Group A

Ethnikos Sidirokastro Ethnikos Sidirokastro - Alexandros Kilkis Alexandros Kilkis
Aetos Orfani Aetos Orfani - Apollon Paralimniou Apollon Paralimniou
Keravnos Pernis Keravnos Pernis - Aris Avato Aris Avato
Kavala Kavala - Panserraikos Panserraikos
Orfeas Xanthi Orfeas Xanthi - Ethnikos Alexandroupoli Ethnikos Alexandroupoli
Kosmio Kosmio - Kalampaki Kalampaki
Aspida Xanthi Aspida Xanthi - Nestos Chrisoupolis Nestos Chrisoupolis

C Ethniki Group B

Langadas Langadas - Olympiakos Kyminion Olympiakos Kyminion
Aris Palaiochori Aris Palaiochori - PAO Koufalion PAO Koufalion
Almopos Almopos - Elpis Skoutari Elpis Skoutari
Triglia Rafinas Triglia Rafinas - Meliteas Melitis Meliteas Melitis
Niki Agkathia Niki Agkathia - Anagennisi Giannitsa Anagennisi Giannitsa
Ermis Amyntaio Ermis Amyntaio - Agrotikos Asteras Agrotikos Asteras
Makedonikos Makedonikos - Edessaikos Edessaikos

C Ethniki Group C

Thesprotos Thesprotos - Acheron Kanalaki Acheron Kanalaki
Floriada Floriada - Makedonikos Foufas Makedonikos Foufas
Lefkimmi Lefkimmi - Grevena Aerata Grevena Aerata
Tilikratis Tilikratis - Makedonikos Siatista Makedonikos Siatista
M. Alexandros Kallithea M. Alexandros Kallithea - Thriamvos Serviana Thriamvos Serviana
Kronos Argyrades Kronos Argyrades - Souli Paramythia Souli Paramythia

C Ethniki Group D

Niki Volos Niki Volos - Apollon Makrychori Apollon Makrychori
Achilleas Neokaisareia Achilleas Neokaisareia - Oikonomos Oikonomos
Almyros Almyros - Sellana Sellana
Stylida Stylida - Asteras Itea Asteras Itea
Thiseas Agria Thiseas Agria - Olympiakos Volos Olympiakos Volos
Anagennisi Karditsas Anagennisi Karditsas - Pierikos Pierikos
Fokikos Fokikos - Meteora Meteora
Panarkadikos Panarkadikos 3 - 0 Eikosimia Eikosimia
Thyella Kamari Thyella Kamari 1 - 0 Agioi Anargyroi Agioi Anargyroi
Egaleo Egaleo 2 - 1 Panthiraikos Panthiraikos
Katastari Katastari 1 - 2 Ipato Ipato
Diagoras Vrachneika Diagoras Vrachneika - Diagoras Diagoras
Acharnaikos Acharnaikos - Panamvrakakikos Panamvrakakikos
AE Neapolis AE Neapolis - Ionikos Ionikos
Aiolikos Aiolikos - AEEK INKA AEEK INKA
Ampelakiakos Salamis Ampelakiakos Salamis - Episkopi Episkopi
Ilisiakos Ilisiakos - Chalkis Chalkis
Apollon Eretria Apollon Eretria - Charavgiakos Charavgiakos
Enosi Lerna Enosi Lerna - Asteras Vlachioti Asteras Vlachioti
Ethnikos Piraeus Ethnikos Piraeus - Atromitos Pireo Atromitos Pireo
Giouchtas Giouchtas - Anagennisi Ierapetra Anagennisi Ierapetra
Ialysos Ialysos - Niki Tragano Niki Tragano
Kalamata Kalamata - Panargiakos Agros Panargiakos Agros
Kallithea Kallithea - Corinto Corinto
Keratsini Keratsini - Palaiochora Palaiochora
Mandraikos Mandraikos - Amvrysseas Amvrysseas
Pamisos Messini Pamisos Messini - Ermionidas-Ermis Ermionidas-Ermis
Panegialios Panegialios - Thyella Diastavroseos Thyella Diastavroseos
PAO Vardas PAO Vardas - Panopoulou Panopoulou
Pellana Pellana - Aspropyrgos Enosis Aspropyrgos Enosis
Proodeftiki Proodeftiki - Pylou AO Tsiklitiras Pylou AO Tsiklitiras