2. Bundesliga

Greuther Fürth Greuther Fürth - Darmstadt Darmstadt
Sankt Pauli Sankt Pauli - Karlsruhe Karlsruhe
Paderborn Paderborn - Nuremberg Nuremberg
Hanovre Hanovre - Holstein Kiel Holstein Kiel
Hansa Rostock Hansa Rostock - Eintracht Brunswick Eintracht Brunswick
Sandhausen Sandhausen - Hambourg Hambourg
Jahn Ratisbonne Jahn Ratisbonne - Heidenheim Heidenheim
Magdebourg Magdebourg - Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
1. FC Kaiserslautern 1. FC Kaiserslautern - Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf

Regionalliga Nordost

Chemie Leipzig Chemie Leipzig 0 73' 0 Energie Cottbus Energie Cottbus
Altglienicke Altglienicke 1 89' 0 Rot-Weiss Erfurt Rot-Weiss Erfurt
Luckenwalde Luckenwalde 2 90' 0 Germania Halberstadt Germania Halberstadt
Lichtenberg Lichtenberg 3 88' 3 BFC Dynamo BFC Dynamo
Meuselwitz Meuselwitz 4 - 0 Greifswalder SV Greifswalder SV
BAK '07 BAK '07 4 90' 3 Tennis Borussia Tennis Borussia
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 1 - 0 FC Viktoria Berlin FC Viktoria Berlin
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena 0 90' 1 Hertha BSC II Hertha BSC II
Babelsberg Babelsberg 0 - 3 Lokomotive Leipzig Lokomotive Leipzig

Oberliga Mittelrhein

Blau-Weiß Königsdorf Blau-Weiß Königsdorf - Bonner SC Bonner SC

Oberliga Bayern Süd

Schott Mainz Schott Mainz - Pirmasens Pirmasens
Coblence Coblence - Diefflen Diefflen

Frauen Bundesliga

Bayern München Bayern München 7 HT 0 Turbine Potsdam Turbine Potsdam
Werder Bremen Werder Bremen 0 HT 1 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen
MSV Duisburg MSV Duisburg 0 HT 1 Hoffenheim Hoffenheim
Köln Köln 0 45' 1 SGS Essen SGS Essen
Wolfsburg Wolfsburg 2 HT 1 Freiburg Freiburg
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 3 45' 0 Meppen Meppen

Primera Division

Barracas Central Barracas Central - San Lorenzo San Lorenzo
Defensa y Justicia Defensa y Justicia - Racing Club Racing Club
Talleres Córdoba Talleres Córdoba - Argentinos Juniors Argentinos Juniors
Boca Juniors Boca Juniors - Tigre Tigre
Newell's Old Boys Newell's Old Boys - Godoy Cruz Godoy Cruz

Primera B Nacional

Brown de Adrogué Brown de Adrogué - Tristán Suárez Tristán Suárez
Deportivo Maipú Deportivo Maipú - Aldosivi Aldosivi
Flandria Flandria - Defensores Unidos Defensores Unidos
Patronato Patronato - Almagro Almagro
Alvarado Alvarado - Guillermo Brown Guillermo Brown
Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy - Racing Córdoba Racing Córdoba
Estudiantes de Caseros Estudiantes de Caseros - Chacarita Juniors Chacarita Juniors
Atlético Rafaela Atlético Rafaela - Mitre de Salta Mitre de Salta

Argentino A

Sol de Mayo Sol de Mayo - Sansinena Sansinena
Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano - Independiente Chivilcoy Independiente Chivilcoy
Defensores de Pronunciamiento Defensores de Pronunciamiento - El Linqueño El Linqueño
Germinal de Rawson Germinal de Rawson - Liniers Liniers
Olimpo Olimpo - Circulo Deportivo Circulo Deportivo
Ciudad de Bolívar Ciudad de Bolívar - Sportivo Peñarol Sportivo Peñarol
Unión Sunchales Unión Sunchales - Gimnasia Concepción Gimnasia Concepción
Def. Belgrano Villa Ramalho Def. Belgrano Villa Ramalho - Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas
Boca Unidos Boca Unidos - Crucero del Norte Crucero del Norte
9 de Julio Rafaela 9 de Julio Rafaela - San Martín Formosa San Martín Formosa
Cipolletti Cipolletti - Villa Mitre Villa Mitre
Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis - San Martín Mendoza San Martín Mendoza
Argentino Monte Maíz Argentino Monte Maíz - Juventud Unida Universitario Juventud Unida Universitario
Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP - Huracán Las Heras Huracán Las Heras
Sol de America Sol de America - Gimnasia y Tiro Gimnasia y Tiro
Central Norte Central Norte - Sarmiento Resistencia Sarmiento Resistencia

Primera B Metropolitana

Dock Sud Dock Sud - Ituzaingó Ituzaingó
Talleres Remedios Talleres Remedios - Deportivo Merlo Deportivo Merlo
San Miguel San Miguel - Villa San Carlos Villa San Carlos
Argentino Merlo Argentino Merlo - Los Andes Los Andes

Primera C Metropolitana

Puerto Nuevo Puerto Nuevo - Deportivo Español Deportivo Español

Primera D Metropolitana

Mercedes Mercedes - Deportivo Muñiz Deportivo Muñiz
El Porvenir El Porvenir - Central Ballester Central Ballester
Barracas Bolívar Barracas Bolívar - Lugano Lugano
Juventud Unida Juventud Unida - Defensores de Cambaceres Defensores de Cambaceres

Victoria

South Melbourne South Melbourne 1 - 0 Green Gully Green Gully

Nouvelle-Galles du Sud

Blacktown City Demons Blacktown City Demons 0 - 0 Western Sydney W. II Western Sydney W. II
Rockdale City Suns Rockdale City Suns 1 - 2 APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt Tigers
Central Coast II Central Coast II 4 - 2 Bulls Academy Bulls Academy

Nouvelle-Galles du Sud Nord

Weston Bears Weston Bears 3 - 3 Lambton Jaffas Lambton Jaffas
Broadmeadow Magic Broadmeadow Magic 5 - 3 Edgeworth Eagles Edgeworth Eagles

Territoire de la capitale

Canberra Canberra 0 - 1 O'Connor Knights O'Connor Knights
Gungahlin United Gungahlin United 3 - 0 Tuggeranong United Tuggeranong United

Victoria NPL 2

Western United II Western United II 1 - 2 Brunswick City Brunswick City
Melbourne City II Melbourne City II 0 - 1 Bulleen Lions U20 Bulleen Lions U20

Primera Division

Club Atlético Nacional Potosí Club Atlético Nacional Potosí - Club Deportivo Guabirá Club Deportivo Guabirá
Universitario de Vinto Universitario de Vinto - Real Santa Cruz Real Santa Cruz

Série A

Sport Club Corinthians Paulista Sport Club Corinthians Paulista - Fluminense Fluminense
Sport Club Internacional Sport Club Internacional - Esporte Clube Bahia Esporte Clube Bahia
Red Bull Bragantino Red Bull Bragantino - Santos Santos
Clube Atlético Mineiro Clube Atlético Mineiro - Sociedade Esportiva Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras
Botafogo Botafogo - América Futebol Clube América Futebol Clube

Série B

Ponte Preta Ponte Preta - Vila Nova Futebol Clube Vila Nova Futebol Clube
Mirassol Futebol Clube Mirassol Futebol Clube - Criciúma Esporte Clube Criciúma Esporte Clube
Ceará Ceará - Grêmio Novorizontino Grêmio Novorizontino
Sport Recife Sport Recife - ABC ABC
Tombense Tombense - Guarani Guarani

Série C

CSA CSA - São Bernardo FC São Bernardo FC
Figueirense Figueirense - Botafogo PB Botafogo PB
Operário PR Operário PR - Pouso Alegre Pouso Alegre
Volta Redonda Volta Redonda - Paysandu Paysandu

Série D

Concordia Concordia - Independente FSJ Independente FSJ
Fluminense PI Fluminense PI - Cordino Cordino
Iporá Iporá - União Rondonópolis União Rondonópolis
Nacional de Patos Nacional de Patos - Santa Cruz Santa Cruz
Real Ariquemes Real Ariquemes - Brasiliense Brasiliense
Tocantinópolis Tocantinópolis - Uniclinic Uniclinic
Cruzeiro Arapiraca Cruzeiro Arapiraca - Falcon Falcon
Aimoré Aimoré - Novo Hamburgo Novo Hamburgo
Sousa Sousa - Campinense Campinense
Princesa Solimões Princesa Solimões - São Raimundo RR São Raimundo RR
Ferroviário Ferroviário - Caucaia Caucaia
Potiguar Mossoró Potiguar Mossoró - Iguatu Iguatu

Carioca A2

Maricá Maricá - Sampaio Corrêa RJ Sampaio Corrêa RJ

Gaucho 2ème Division

Passo Fundo Passo Fundo - Gaúcho Gaúcho
Santa Cruz RS Santa Cruz RS - Lajeadense Lajeadense
Bagé Bagé - Guarany de Bagé Guarany de Bagé
São Gabriel São Gabriel - Inter Santa Maria Inter Santa Maria
Pelotas Pelotas - Guarani RS Guarani RS

Mineiro II

Uberlândia Uberlândia - Varginha EC Varginha EC
Boa Boa - Nacional AC MG Nacional AC MG

Baiano 2ème Division

Leônico Leônico - Galícia Galícia
Jequié Jequié - Colo Colo Colo Colo
Juazeiro BA Juazeiro BA - Vitória da Conquista Vitória da Conquista
UNIRB UNIRB - Fluminense de Feira Fluminense de Feira
Grapiuna Itabuna Grapiuna Itabuna - Jacobina Jacobina

Catarinense 2

Nação Nação - Carlos Renaux Carlos Renaux
Internacional SC Internacional SC - Juventus SC Juventus SC
Santa Catarina Santa Catarina - Caçador Caçador

Paranaense 2ème Division

Grêmio Maringá Grêmio Maringá - PSTC PSTC
Andraus Brasil Andraus Brasil - AA Iguaçu AA Iguaçu

Brasileiro Women

Corinthians Corinthians - Atlético Mineiro Atlético Mineiro
Real Brasília Real Brasília - Real Ariquemes Real Ariquemes

1ère Division

Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 2 90' 0 Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev
Gomelzheldortrans Gomelzheldortrans - Niva Dolbizno Niva Dolbizno
Zabudova-Molodechno Zabudova-Molodechno - Orsha Orsha
Petrikov Petrikov - Osipovichy Osipovichy

2ème Division

Kolos Kirovsk Kolos Kirovsk - Zarya Krugloe Zarya Krugloe
Agro-Pelishche Agro-Pelishche - Krechet Krechet
Krupki Krupki - Falko Falko
BFSO Dinamo BFSO Dinamo - Traktor Minsk Traktor Minsk
Lyakhavitski Volat Lyakhavitski Volat - Novaya Pripyat Novaya Pripyat
Ivanovo Ivanovo - Volna Pinsk II Volna Pinsk II
FSK Ostrovets FSK Ostrovets - Shchuchyn Shchuchyn
Gorodokskiye L'vy Gorodokskiye L'vy - Miory Miory
Krumkachy Krumkachy - Urozhaynaya Urozhaynaya
Spartak Shklov Spartak Shklov - Dnepr Mogilev II Dnepr Mogilev II
Niva Chausy Niva Chausy - SOZh Krichev SOZh Krichev
Partizan Salihorsk Partizan Salihorsk - Kletsk Kletsk
Lida II Lida II - Smorgon II Smorgon II
Neman Belkard Neman Belkard - Smena Vawkavysk Smena Vawkavysk
Drogichin Drogichin - Tsentr Futbola Tsentr Futbola

Coupe

BATE BATE - Torpedo Jodzina Torpedo Jodzina
Torpedo Jodzina Torpedo Jodzina TBA BATE BATE

Reserve League

Naftan 2 Naftan 2 0 88' 0 Isloch Res. Isloch Res.
Minsk Res. Minsk Res. 1 90' 2 Din. Minsk 2 Din. Minsk 2
Energetyk-BGU Res. Energetyk-BGU Res. - Dinamo Brest Res. Dinamo Brest Res.

Primera B

Deportes Iquique Deportes Iquique - Deportes Santa Cruz Deportes Santa Cruz
Deportes Antofagasta Deportes Antofagasta - San Marcos San Marcos
Unión San Felipe Unión San Felipe - Universidad Concepción Universidad Concepción

Segunda División

Fernández Vial Fernández Vial - Deportes Limache Deportes Limache
Provincial Osorno Provincial Osorno - San Antonio Unido San Antonio Unido

Super League

Qingdao Manatee Qingdao Manatee 0 - 1 Shandong Luneng Shandong Luneng
Hangzhou Lucheng Hangzhou Lucheng 3 - 2 Beijing Guoan Beijing Guoan
Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua 0 55' 1 Henan Jianye Henan Jianye
Dalian Pro Dalian Pro 0 57' 0 Tianjin Teda Tianjin Teda
Shenzhen Shenzhen 0 55' 2 Meizhou Hakka Meizhou Hakka

Championnat de football D2

Sichuan Jiuniu Sichuan Jiuniu 2 - 1 Suzhou Dongwu Suzhou Dongwu
Nanjing City Nanjing City 3 - 2 Guangzhou FC Guangzhou FC
Shijiazhuang Kungfu Shijiazhuang Kungfu 4 61' 0 Wuxi Wugou Wuxi Wugou
Jiangxi Beidamen Jiangxi Beidamen 0 62' 0 Dandong Tengyue Dandong Tengyue

Première A

Atlético Nacional Atlético Nacional - Alianza Petrolera Alianza Petrolera
América de Cali América de Cali - Independiente Medellín Independiente Medellín
Águilas Doradas Águilas Doradas - Deportivo Pasto Deportivo Pasto

Première B

Cúcuta Deportivo Cúcuta Deportivo - Patriotas Boyacá Patriotas Boyacá

La Liga

Athletic Bilbao Athletic Bilbao - Elche Elche
Atlético Madrid Atlético Madrid - Real Sociedad Real Sociedad
Barcelone Barcelone - Majorque Majorque
Getafe Getafe - Osasuna Osasuna
Cadix Cadix - Celta Vigo Celta Vigo
Rayo Vallecano Rayo Vallecano - Villarreal Villarreal
Almería Almería - Real Valladolid Real Valladolid
Girona Girona - Real Bétis Real Bétis
Valence Valence - Espanyol Barcelone Espanyol Barcelone

Segunda División

Racing Santander Racing Santander - Carthagène Carthagène
Sporting Gijón Sporting Gijón - Ponferradina Ponferradina

Segunda B Group 1

Cultural Leonesa Cultural Leonesa TBA Inter de Madrid Inter de Madrid

Segunda División RFEF Group 5

Atlético Madrid II Atlético Madrid II 2 - 0 Espanyol II Espanyol II
Real Valladolid II Real Valladolid II 1 - 2 Sanluqueño Sanluqueño
Recreativo Huelva Recreativo Huelva - Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana

Tercera Division Group 18

El Palo El Palo 1 - 0 Subiza Subiza
Leioa Leioa 2 90' 0 UD San Fernando UD San Fernando
Pinatar Pinatar - L'Entregu L'Entregu
Córdoba II Córdoba II - Getafe II Getafe II
Sant Andreu Sant Andreu - Salamanque Salamanque

J League

Cerezo Osaka Cerezo Osaka 2 - 0 Yokohama Yokohama
Albirex Niigata Albirex Niigata 1 - 3 Gamba Osaka Gamba Osaka
Yokohama F. Marinos Yokohama F. Marinos 2 - 0 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale 2 - 0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol

J2 League

Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 0 - 3 Montedio Yamagata Montedio Yamagata
Tokushima Vortis Tokushima Vortis 2 - 1 Machida Zelvia Machida Zelvia
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 3 - 0 Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa
Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0 - 0 Iwaki Iwaki
ThespaKusatsu Gunma ThespaKusatsu Gunma 0 - 0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Tochigi Tochigi 2 - 1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0 - 0 Oita Trinita Oita Trinita
Vegalta Sendai Vegalta Sendai 2 - 1 JEF United JEF United
Mito Hollyhock Mito Hollyhock 0 - 1 Renofa Yamaguchi Renofa Yamaguchi

J3 League

Imabari Imabari 3 - 0 Gainare Tottori Gainare Tottori
Tegevajaro Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 1 - 0 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla Morioka
Sagamihara Sagamihara 0 - 0 Ryūkyū Ryūkyū
Azul Claro Numazu Azul Claro Numazu 1 - 0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
Gifu Gifu 1 - 0 Kataller Toyama Kataller Toyama

J3 League

Reinmeer Aomori Reinmeer Aomori - Maruyasu Okazaki Maruyasu Okazaki
Verspah Oita Verspah Oita - Suzuka Point Getters Suzuka Point Getters
Rayluck Shiga Rayluck Shiga - Urayasu Urayasu
Okinawa SV Okinawa SV - Minebea Mitsumi Minebea Mitsumi

WE League

INAC Kobe Leonessa INAC Kobe Leonessa 2 - 2 Tokyo Verdy Beleza Tokyo Verdy Beleza

Liga MX

CD Chivas de Guadalajara CD Chivas de Guadalajara - Club Tigres UANL Club Tigres UANL