Bundesliga

Fribourg Fribourg - Borussia Dortmund Borussia Dortmund
Hertha BSC Hertha BSC - Hanovre 96 Hanovre 96

2. Bundesliga

Darmstadt 98 Darmstadt 98 - Bochum Bochum
Jahn Ratisbonne Jahn Ratisbonne - Magdebourg Magdebourg
Dynamo Dresde Dynamo Dresde - Cologne Cologne
Heidenheim Heidenheim - St. Pauli St. Pauli
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld - Ingolstadt Ingolstadt

3. Liga

Kaiserslautern Kaiserslautern - Hansa Rostock Hansa Rostock
Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte - Energie Cottbus Energie Cottbus

Regionalliga West

Viktoria Cologne Viktoria Cologne - Rot-Weiss Essen Rot-Weiss Essen
Rot-Weiss Oberhausen Rot-Weiss Oberhausen - Cologne II Cologne II
Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II - Lippstadt Lippstadt

Regionalliga Bayern

Buchbach Buchbach - Pipinsried Pipinsried
Memmingen Memmingen - Bayern Munich II Bayern Munich II

Oberliga Nordost-Nord

Neustrelitz Neustrelitz - Strausberg Strausberg
Torgelower SV Greif Torgelower SV Greif - CFC Hertha CFC Hertha
Hansa Rostock II Hansa Rostock II - Tennis Borussia Tennis Borussia

Oberliga Hamburg

Meiendorfer SV Meiendorfer SV - Altona 93 Altona 93

Oberliga Rheinland-Pfalz Saar

Arminia Ludwigshafen Arminia Ludwigshafen - TuS RW Koblenz TuS RW Koblenz

Pro League

Anderlecht Anderlecht - La Gantoise La Gantoise
Waasland-Beveren Waasland-Beveren - Royal Excel Mouscron Royal Excel Mouscron

2ème Division

Lommel Lommel - SV Roulers SV Roulers

3ème Division VFV B

Acren Acren - Francs Borains Francs Borains
Olympic Charleroi Olympic Charleroi - Walhain Walhain
Visé Visé - Hamoir Hamoir
Cité Sport Cité Sport - La Louviére La Louviére
Solières Sport Solières Sport - Rebecq Rebecq

3ème Division ACFF

Duffel Duffel - Berchem Sport Berchem Sport
La Louviére La Louviére - Waremme Waremme

Promotion ACFF A

Stade Brainois Stade Brainois - Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois - Braine Braine
Leval Leval - Union Namur Union Namur
Jette Jette - Genly-Quévy Genly-Quévy
Racing Jet Wavre Racing Jet Wavre - Entité Manageoise Entité Manageoise
Ganshoren Ganshoren - Ostiches Ostiches
Tournai Tournai - Uccle Uccle
Stockel Stockel - Aische Aische

Promotion ACFF B

Longlier Longlier - Mormont Mormont
Verlaine Verlaine - Condruzien Condruzien
Warnant Warnant - Huy Huy
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris - Givry Givry
La Calamine La Calamine - Onhaye Onhaye
Aywaille Aywaille - Richelle United Richelle United
Herstal Herstal - Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée

Provincial Namur

Rochefort Rochefort - Pesche Pesche
Gedinne Gedinne - Ligny Ligny
Rhisnes Rhisnes - Wépion Wépion
Biesme Biesme - Arquet Arquet
Flavion Sport Flavion Sport - ES de la Molignée ES de la Molignée
Grand-Leez Grand-Leez - Profondeville Profondeville
Beauraing Beauraing - Loyers Loyers
Nismes Nismes - Spy Spy

Carioca 1ère Division Taca Guanabara

Flamengo Flamengo - Vasco da Gama Vasco da Gama

Paulista A1

Corinthians Corinthians - São Paulo São Paulo

Paulista A2

Água Santa Água Santa - Santo André Santo André

Paulista A3

Monte Azul Monte Azul - Desportivo Brasil Desportivo Brasil
PAEC PAEC - Barretos Barretos

Gaucho 2ème Division

Bagé Bagé - Glória Glória
Lajeadense Lajeadense - Esportivo Esportivo

Baiano 1ère Division

Bahia Bahia - Bahia de Feira Bahia de Feira

Paranaense

Atlético PR Atlético PR - TCW TCW

Paranaense 2ème Division

Batel Batel - Rolândia Rolândia
PSTC PSTC - Nacional PR Nacional PR
União PR União PR - Paranavaí Paranavaí
Apucarana Apucarana - Serrano PR Serrano PR
Iraty Iraty - Independiente FSJ Independiente FSJ

Pernambucano

Sport Recife Sport Recife - Náutico Náutico

Catarinense

Avaí Avaí - Chapecoense Chapecoense

Goiano

Goiás Goiás - Atlético GO Atlético GO

Cearense

Ceará Ceará - Fortaleza Fortaleza

Paraense

Remo Remo - Independente PA Independente PA

Alagoano

CRB CRB - CSA CSA

Matogrossense

Águia Negra Águia Negra - Aquidauanense Aquidauanense
Cuiabá Cuiabá - CEOV Operário CEOV Operário

Tocantinense

Alvorada Alvorada Cancl. Gurupi Gurupi
Força Jovem Força Jovem - Interporto Interporto
Arsenal TO Arsenal TO - Sparta Sparta
Alvorada Alvorada - Palmas Palmas

Primera División

Levante Levante - Espanyol Espanyol
Getafe Getafe - Séville Séville
Real Madrid Real Madrid - Athletic Bilbao Athletic Bilbao
Villarreal Villarreal - Leganes Leganes
Real Bétis Real Bétis - Valence Valence

Segunda División

Cadix Cadix - Numancia Numancia
Deportivo La Corogne Deportivo La Corogne - Estrémadure UD Estrémadure UD
Real Oviedo Real Oviedo - Cordoba Cordoba
Tenerife Tenerife - Almería Almería

Segunda B Grupo 1

Atlético Madrid II Atlético Madrid II - SS Reyes SS Reyes
Las Palmas II Las Palmas II - Coruxo Coruxo
Celta de Vigo II Celta de Vigo II - Union Adarve Union Adarve
Internacional Internacional - Fuenlabrada Fuenlabrada
Navalcarnero Navalcarnero - Burgos Burgos
Cultural Leonesa Cultural Leonesa - Salmantino UDS Salmantino UDS

Segunda B Grupo 2

Racing Santander Racing Santander - Amorebieta Amorebieta
CD Calahorra CD Calahorra - Vitoria Vitoria

Segunda B Grupo 3

Ebro Ebro - Espanyol II Espanyol II
Valence Valence - Barcelone II Barcelone II
Lleida Esportiu Lleida Esportiu - Peralada Peralada
Castellon Castellon - Ejea Ejea

Segunda B Grupo 4

Séville II Séville II - Recreativo Huelva Recreativo Huelva
UCAM Murcia UCAM Murcia - UD Ibiza UD Ibiza
Melilla Melilla - Sanluqueño Sanluqueño
Linense Linense - Talavera Talavera
Carthagène Carthagène - El Ejido El Ejido

Tercera Division Grupo 1

Racing de Ferrol Racing de Ferrol - Boiro Boiro

Tercera Division Grupo 2

Universidad Oviedo Universidad Oviedo - Llanes Llanes
Siero Siero - Llanera Llanera
Caudal Caudal - Praviano Praviano
Gijón Industrial Gijón Industrial - Lealtad Lealtad
San Claudio San Claudio - Real Avilés Real Avilés

Tercera Division Grupo 3

Vimenor Vimenor - Rinconeda Polanco Rinconeda Polanco

Tercera Division Grupo 5

Grama Grama - Reus Deportiu II Reus Deportiu II

Tercera Division Grupo 6

Orihuela Orihuela - Paterna Paterna

Tercera Division Grupo 7

Las Rozas Las Rozas - Trival Valderas Trival Valderas

Tercera Division Grupo 8

Real Ávila Real Ávila - Arandina Arandina
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana - Atlético Tordesillas Atlético Tordesillas

Tercera Division Grupo 13

Lorca Deportiva Lorca Deportiva - UCAM Murcia II UCAM Murcia II
Cartagena FC Cartagena FC - SFC Minerva SFC Minerva
Real Murcie II Real Murcie II - CAP Ciudad de Murcia CAP Ciudad de Murcia
Algar Algar - Estudiantes Estudiantes
Deportiva Minera Deportiva Minera - Cieza Cieza
Atlético Pulpileño Atlético Pulpileño - Ciudad Lorca Ciudad Lorca
Olímpico Totana Olímpico Totana - Mar Menor Mar Menor

Tercera Division Grupo 14

CD Coria CD Coria - Aceuchal Aceuchal

NB II Nyugati

Budafoki MTE Budafoki MTE - Kaposvári Rákóczi Kaposvári Rákóczi
Balmazújváros Sport Balmazújváros Sport - Békéscsaba Békéscsaba
Vác Vác - Győri ETO Győri ETO
Tiszakécske Tiszakécske - Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza Spartacus
Dorogi Dorogi - Csákvári TK Csákvári TK
MTE 1904 MTE 1904 - Zalaegerszegi TE Zalaegerszegi TE
Kazincbarcika Kazincbarcika - Monori SE Monori SE
Budaörs Budaörs - Ceglédi Ceglédi
Soroksár SC Soroksár SC - Siófok Siófok
Gyirmót Gyirmót - Vasas Vasas

NB III Alfold

Vidi II Vidi II - Pénzügyőr Pénzügyőr
BKV Előre BKV Előre - III. Kerületi TUE III. Kerületi TUE

NB III Bakony

Szekszárd Szekszárd - Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE
Paksi SE II Paksi SE II - Szeol Szeol
Dabas Dabas - Honvéd II Honvéd II
Taksony Taksony - Makó Makó
Rákosmenti KSK Rákosmenti KSK - Pécsi MFC Pécsi MFC
Hódmezővásárhely Hódmezővásárhely - Szeged 2011 Szeged 2011
Kozármisleny Kozármisleny - Dunaújváros-Pálhalma Dunaújváros-Pálhalma
Kecskeméti TE Kecskeméti TE - Iváncsa Iváncsa

NB III Drava

Putnok VSE Putnok VSE - Jászberényi Vasas Jászberényi Vasas
Nyírbátori Nyírbátori - Sajóbábony Vegyész Sajóbábony Vegyész
Sényő Carnifex Sényő Carnifex - Tállya Tállya
Tiszaújváros Tiszaújváros - Salgótarjáni BTC Salgótarjáni BTC
Eger Eger - Diósgyőr II Diósgyőr II
Gyöngyös Gyöngyös - Cigánd SE Cigánd SE
Füzesgyarmati Füzesgyarmati - ESMTK ESMTK
DEAC DEAC - Szolnoki MÁV Szolnoki MÁV