UEFA Europa League

UEFA Europa League

Eurocups 2017/2018

Shirak Shirak 0 - 2 Gorica Gorica
Irtysh Irtysh 1 - 0 Dunav 2010 Dunav 2010
Kairat Kairat 6 - 0 Atlantas Atlantas
Partizani Tirana Partizani Tirana 1 - 3 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
Pyunik Pyunik 1 - 4 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
Ventspils Ventspils 0 - 0 Valur Valur
Trenčín Trenčín 5 - 1 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2 - 1 NSÍ NSÍ
Levadia Levadia 0 - 2 Cork City Cork City
Chikhura Chikhura 0 - 1 Rheindorf Altach Rheindorf Altach
Dinamo Batumi Dinamo Batumi 0 - 1 Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
Shakhtyor Shakhtyor 0 - 0 Sūduva Sūduva
Shkendija Shkendija 3 - 0 Dacia Dacia
VPS VPS 1 - 0 Olimpija Olimpija
Lyngby Lyngby 1 - 0 Bangor City Bangor City
Nõmme Kalju Nõmme Kalju 2 - 1 B36 B36
Beitar Jerusalem Beitar Jerusalem 4 - 3 Vasas Vasas
Ferencváros Ferencváros 2 - 0 Jelgava Jelgava
AEK Larnaca AEK Larnaca 5 - 0 Lincoln Red Imps Lincoln Red Imps
Haugesund Haugesund 7 - 0 Coleraine Coleraine
Levski Sofia Levski Sofia 3 - 1 Sutjeska Sutjeska
Odd Odd 3 - 0 Ballymena United Ballymena United
UE Santa Coloma UE Santa Coloma 0 - 2 Osijek Osijek
Zaria Zaria 2 - 1 Sarajevo Sarajevo
Zira Zira 2 - 0 Differdange 03 Differdange 03
Fola Esch Fola Esch 2 - 1 Milsami Milsami
Bala Town Bala Town 1 - 2 Vaduz Vaduz
Connah's Quay Connah's Quay 1 - 0 HJK HJK
KÍ 0 - 0 AIK AIK
Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 2 - 0 Tirana Tirana
Midtjylland Midtjylland 6 - 1 Derry City Derry City
Norrköping Norrköping 5 - 0 Prishtina Prishtina
Skënderbeu Korçë Skënderbeu Korçë 1 - 0 Sant Julià Sant Julià
Vojvodina Vojvodina 2 - 1 Ružomberok Ružomberok
Crvena Zvezda Crvena Zvezda 3 - 0 Floriana Floriana
Domžale Domžale 2 - 0 Flora Flora
Mladost Mladost 1 - 0 Gandzasar Gandzasar
Mladost Lučani Mladost Lučani 0 - 3 İnter Bakı İnter Bakı
Tre Penne Tre Penne 0 - 1 Rabotnički Rabotnički
Široki Brijeg Široki Brijeg 2 - 0 Ordabasy Ordabasy
Crusaders Crusaders 3 - 1 Liepāja Liepāja
Lech Poznań Lech Poznań 4 - 0 Pelister Pelister
Rangers Rangers 1 - 0 Progrès Niederkorn Progrès Niederkorn
St. Johnstone St. Johnstone 1 - 2 Trakai Trakai
St Josephs St Josephs 0 - 4 AEL AEL
Valletta Valletta 2 - 0 Folgore Folgore
Videoton Videoton 2 - 0 Balzan Balzan
Željezničar Željezničar 1 - 0 Zeta Zeta
KR KR 0 - 0 SJK SJK
Stjarnan Stjarnan 0 - 1 Shamrock Rovers Shamrock Rovers

Balzan Balzan 3 - 3 Videoton Videoton
Progrès Niederkorn Progrès Niederkorn 2 - 0 Rangers Rangers

AEL AEL 6 - 0 St Josephs St Josephs
Dacia Dacia 0 - 4 Shkendija Shkendija
Milsami Milsami 1 - 1 Fola Esch Fola Esch
Ordabasy Ordabasy 0 - 0 Široki Brijeg Široki Brijeg
Pelister Pelister 0 - 3 Lech Poznań Lech Poznań
Sūduva Sūduva 2 - 1 Shakhtyor Shakhtyor
Tirana Tirana 0 - 3 Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv
Jelgava Jelgava 0 - 1 Ferencváros Ferencváros
Rabotnički Rabotnički 6 - 0 Tre Penne Tre Penne
Atlantas Atlantas 1 - 2 Kairat Kairat
Flora Flora 2 - 3 Domžale Domžale
Gandzasar Gandzasar 0 - 3 Mladost Mladost
HJK HJK 3 - 0 Connah's Quay Connah's Quay
SJK SJK 0 - 2 KR KR
Trakai Trakai 1 - 0 St. Johnstone St. Johnstone
Liepāja Liepāja 2 - 0 Crusaders Crusaders
AIK AIK 5 - 0 KÍ
Botev Plovdiv Botev Plovdiv 1 - 0 Partizani Tirana Partizani Tirana
Differdange 03 Differdange 03 1 - 2 Zira Zira
Dunav 2010 Dunav 2010 0 - 2 Irtysh Irtysh
İnter Bakı İnter Bakı 2 - 0 Mladost Lučani Mladost Lučani
Ružomberok Ružomberok 2 - 0 Vojvodina Vojvodina
Slovan Bratislava Slovan Bratislava 5 - 0 Pyunik Pyunik
Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 0 - 3 Trenčín Trenčín
Vaduz Vaduz 3 - 0 Bala Town Bala Town
Bangor City Bangor City 0 - 3 Lyngby Lyngby
NSÍ NSÍ 0 - 2 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
B36 B36 1 - 2 Nõmme Kalju Nõmme Kalju
Prishtina Prishtina 0 - 1 Norrköping Norrköping
Sarajevo Sarajevo 2 Pen 5-6 1 Zaria Zaria
Olimpija Olimpija 0 - 1 VPS VPS
Floriana Floriana 3 - 3 Crvena Zvezda Crvena Zvezda
Folgore Folgore 0 - 1 Valletta Valletta
Gorica Gorica 2 - 2 Shirak Shirak
Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok 4 - 0 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Rheindorf Altach Rheindorf Altach 1 - 1 Chikhura Chikhura
Sant Julià Sant Julià 0 - 5 Skënderbeu Korçë Skënderbeu Korçë
Sutjeska Sutjeska 0 - 0 Levski Sofia Levski Sofia
Vasas Vasas 0 - 3 Beitar Jerusalem Beitar Jerusalem
Zeta Zeta 2 - 2 Željezničar Željezničar
Ballymena United Ballymena United 0 - 2 Odd Odd
Coleraine Coleraine 0 - 0 Haugesund Haugesund
Cork City Cork City 4 - 2 Levadia Levadia
Derry City Derry City 1 - 4 Midtjylland Midtjylland
Osijek Osijek 4 - 0 UE Santa Coloma UE Santa Coloma
Shamrock Rovers Shamrock Rovers 1 - 0 Stjarnan Stjarnan
Lincoln Red Imps Lincoln Red Imps 1 - 1 AEK Larnaca AEK Larnaca
Valur Valur 1 - 0 Ventspils Ventspils