Today

A-League

Adelaide United Adelaide United 1 - 0 Melbourne Victory Melbourne Victory

New South Wales

APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt Tigers 1 - 1 Blacktown City Blacktown City
Sydney Olympic Sydney Olympic 2 - 2 Manly United Manly United

Northern NSW

Lake Macquarie Lake Macquarie 2 - 1 Adamstown Rosebuds Adamstown Rosebuds
Maitland Maitland 2 - 1 Edgeworth Eagles Edgeworth Eagles
Lambton Jaffas Lambton Jaffas 2 - 1 Weston Bears Weston Bears

1. Liga

Horn Horn 1 21' 0 Amstetten Amstetten
Lafnitz Lafnitz 0 23' 0 Austria Lustenau Austria Lustenau
Blau-Weiß Linz Blau-Weiß Linz 0 20' 0 Kapfenberger SV Kapfenberger SV
Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC 0 21' 1 Wacker Innsbruck II Wacker Innsbruck II
Liefering Liefering 0 22' 0 Juniors OÖ Juniors OÖ
Austria Wien II Austria Wien II - Ried Ried

Regionalliga Mitte

Deutschlandsberger SC Deutschlandsberger SC 0 28' 2 Kalsdorf Kalsdorf
Allerheiligen Allerheiligen 0 29' 0 Gurten Gurten
Sturm Graz II Sturm Graz II 0 28' 0 Gleisdorf 09 Gleisdorf 09
Bad Gleichenberg Bad Gleichenberg 1 29' 0 Lendorf Lendorf
Grazer AK Grazer AK - Wels Wels

Regionalliga Ost

Mattersburg II Mattersburg II 0 30' 0 St. Pölten II St. Pölten II
Bruck/Leitha Bruck/Leitha 1 27' 0 Team Wiener Linien Team Wiener Linien
Mauerwerk Mauerwerk 0 1' 0 Parndorf Parndorf
Traiskirchen Traiskirchen - Schwechat Schwechat
Wiener SC Wiener SC - Ebreichsdorf Ebreichsdorf

Regionalliga West

Rheindorf Altach II Rheindorf Altach II 3 26' 0 Wörgl Wörgl
TSV St. Johann TSV St. Johann 1 29' 1 Kufstein Kufstein
Grödig Grödig 0 28' 0 Bischofshofen Bischofshofen
Seekirchen Seekirchen 0 29' 0 SVG Reichenau SVG Reichenau

Landesliga Tirol

Kematen Kematen - Union Innsbruck Union Innsbruck
Zirl Zirl - Natters Natters
Telfs Telfs - Kirchbichl Kirchbichl
Zams Zams - Wattens II Wattens II

Landesliga Niederosterreich

Kottingbrunn Kottingbrunn - St. Peter St. Peter
Langenrohr Langenrohr - Stripfing Stripfing
Scheiblingkirchen Scheiblingkirchen - Krems Krems
Ardagger Ardagger - Ortmann Ortmann

Landesliga Burgenland

Eltendorf Eltendorf - Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf
Deutschkreutz Deutschkreutz - Kohfidisch Kohfidisch
Oberwart Oberwart - Pinkafeld Pinkafeld
Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn - Parndorf II Parndorf II

Landesliga Steiermark

Leoben Leoben - Liezen Liezen
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz - Frauental Frauental
Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß Feldkirch - Fürstenfeld Fürstenfeld
Pöllau Pöllau - Hitthaller St. Michael Hitthaller St. Michael
Gnas Gnas - Mettersdorf Mettersdorf

CSL

Tianjin Quanjian Tianjin Quanjian 0 - 0 Shanghai SIPG Shanghai SIPG
Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande 2 - 1 Shandong Luneng Shandong Luneng

3. liga CFL

Loko Vltavín Loko Vltavín 1 Pen 5-4 1 Králův Dvůr Králův Dvůr
SC Radotín SC Radotín 1 - 0 Slovan Velvary Slovan Velvary
Litoměřicko Litoměřicko 2 - 0 Karlovy Vary Karlovy Vary
Sokol Živanice Sokol Živanice 0 - 4 Dobrovice Dobrovice
Štěchovice Štěchovice 1 - 0 Sokol Brozany Sokol Brozany
Ústí nad Orlicí Ústí nad Orlicí 3 - 0 Jiskra Domažlice Jiskra Domažlice

3. liga MSFL

Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice 0 - 2 Hlučín Hlučín
Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí 0 - 3 Jiskra Rýmařov Jiskra Rýmařov
Spartak Hulín Spartak Hulín 3 - 1 Vrchovina Vrchovina
Vyškov Vyškov 0 - 2 Uničov Uničov
Odra Petřkovice Odra Petřkovice 2 - 2 Dolní Benešov Dolní Benešov
Uherský Brod Uherský Brod 0 - 1 Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Líšeň Líšeň 1 - 2 Velké Meziříčí Velké Meziříčí
Hodonín-Šardice Hodonín-Šardice 0 - 1 Hanácká Hanácká

3. Division A

Aritma Praha Aritma Praha 2 - 0 Tachov Tachov
Přeštice Přeštice 0 - 1 Sokol Čížová Sokol Čížová
Admira Praha Admira Praha 2 - 1 Spartak Soběslav Spartak Soběslav
Klatovy Klatovy 1 Pen 3-4 1 Dobříš Dobříš

3. Division B

Neratovice-Byškovice Neratovice-Byškovice 1 Pen 4-2 1 Meteor Praha Meteor Praha
Kladno Kladno 2 - 1 Ostrá Ostrá
Sokol Libiš Sokol Libiš 4 - 1 Tatran Rakovník Tatran Rakovník
Ostrov Ostrov 0 Pen 3-5 0 Sokol Hostouň Sokol Hostouň
Brandýs nad Labem Brandýs nad Labem 1 - 2 Zbuzany Zbuzany

3. Division C

Horky nad Jizerou Horky nad Jizerou 3 - 1 Český Brod Český Brod

3. Division E

Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod 1 - 4 Ždírec nad Doubravou Ždírec nad Doubravou
Strání Strání 1 - 3 Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou
Sokol Lanžhot Sokol Lanžhot 4 - 1 Stará Říše Stará Říše
Blansko Blansko 6 - 1 Bzenec Bzenec

Juniorská liga

Jablonec U21 Jablonec U21 4 - 0 Příbram U21 Příbram U21
Dukla Prague U21 Dukla Prague U21 2 - 1 Teplice U21 Teplice U21

Championship

Bristol City Bristol City 1 - 1 Reading Reading
Sheffield United Sheffield United 2 - 0 Nottingham Forest Nottingham Forest
Millwall Millwall 1 - 1 Brentford Brentford
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 1 - 2 Blackburn Rovers Blackburn Rovers
Swansea City Swansea City 4 - 3 Rotherham United Rotherham United
Preston North End Preston North End 4 - 0 Ipswich Town Ipswich Town
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 3 - 2 Hull City Hull City
Leeds United Leeds United 1 - 2 Wigan Athletic Wigan Athletic
Birmingham City Birmingham City 2 - 2 Derby County Derby County
Middlesbrough Middlesbrough 1 - 0 Stoke City Stoke City
Bolton Wanderers Bolton Wanderers 0 - 2 Aston Villa Aston Villa
Norwich City Norwich City - Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday

League One

Coventry City Coventry City 2 - 0 Bradford City Bradford City
Oxford United Oxford United 2 - 1 Charlton Athletic Charlton Athletic
Burton Albion Burton Albion 1 - 2 Portsmouth Portsmouth
Barnsley Barnsley 2 - 1 Shrewsbury Town Shrewsbury Town
Fleetwood Town Fleetwood Town 1 - 1 Peterborough United Peterborough United
AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1 - 1 Bristol Rovers Bristol Rovers
Scunthorpe United Scunthorpe United 0 - 0 Blackpool Blackpool
Gillingham Gillingham 3 - 1 Plymouth Argyle Plymouth Argyle
Rochdale Rochdale 1 - 0 Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers
Walsall Walsall 1 - 1 Southend United Southend United
Sunderland Sunderland 2 59' 0 Doncaster Rovers Doncaster Rovers

League Two

Exeter City Exeter City 1 - 3 Crawley Town Crawley Town
Carlisle United Carlisle United 1 - 0 Lincoln City Lincoln City
Cheltenham Town Cheltenham Town 0 - 0 Oldham Athletic Oldham Athletic
Colchester United Colchester United 1 - 0 Grimsby Town Grimsby Town
Mansfield Town Mansfield Town 4 - 0 Morecambe Morecambe
Cambridge United Cambridge United 0 - 0 Swindon Town Swindon Town
Newport County Newport County 3 - 1 Bury Bury
Northampton Town Northampton Town 3 - 1 Macclesfield Town Macclesfield Town
Notts County Notts County 1 - 2 Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons
Port Vale Port Vale 1 - 4 Stevenage Stevenage
Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0 - 1 Forest Green Rovers Forest Green Rovers
Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2 - 0 Yeovil Town Yeovil Town

National League

Bromley Bromley 0 - 2 Solihull Moors Solihull Moors
Boreham Wood Boreham Wood 2 - 3 Salford City Salford City
Dagenham & Redbridge Dagenham & Redbridge 2 - 0 Eastleigh Eastleigh
Dover Athletic Dover Athletic 1 - 0 Aldershot Town Aldershot Town
Fylde Fylde 1 - 0 Barnet Barnet
Gateshead Gateshead 1 - 0 Chesterfield Chesterfield
Hartlepool United Hartlepool United 2 - 1 Halifax Town Halifax Town
Havant & Waterlooville Havant & Waterlooville 3 - 3 Ebbsfleet United Ebbsfleet United
Maidenhead United Maidenhead United 1 - 1 Barrow Barrow
Maidstone United Maidstone United 0 - 2 Braintree Town Braintree Town
Wrexham Wrexham 1 - 0 Sutton United Sutton United
Leyton Orient Leyton Orient 2 - 0 Harrogate Town Harrogate Town

National League N / S North

Ashton United Ashton United 0 - 3 Chester Chester
Curzon Ashton Curzon Ashton 0 - 3 Southport Southport
Blyth Spartans Blyth Spartans 2 - 0 Guiseley Guiseley
Brackley Town Brackley Town 2 - 0 Boston United Boston United
York City York City 2 - 3 Spennymoor Town Spennymoor Town
Darlington Darlington 1 - 0 Bradford (Park Avenue) Bradford (Park Avenue)
Kidderminster Harriers Kidderminster Harriers 1 - 2 Leamington Leamington

National League N / S South

Chippenham Town Chippenham Town 2 - 1 Torquay United Torquay United
Hungerford Town Hungerford Town 0 - 0 Bath City Bath City
St Albans City St Albans City 2 - 1 East Thurrock United East Thurrock United
Welling United Welling United 2 - 0 Chelmsford City Chelmsford City
Woking Woking 1 - 2 Concord Rangers Concord Rangers

Non League Premier Northern

Gainsborough Trinity Gainsborough Trinity 0 - 0 Hednesford Town Hednesford Town

Non League Premier Isthmian

Carshalton Athletic Carshalton Athletic 2 - 0 Burgess Hill Town Burgess Hill Town
Worthing Worthing 1 - 1 Tonbridge Angels Tonbridge Angels
Stourbridge Stourbridge - Alvechurch Alvechurch

Non League Div One Isthmian North

Maldon & Tiptree Maldon & Tiptree - Great Wakering Rovers Great Wakering Rovers
Aveley Aveley - AFC Sudbury AFC Sudbury

Non League Div One Isthmian South

Bedfont Sports Bedfont Sports - Ware Ware

Non League Div One Southern SW

Melksham Town Melksham Town - Winchester City Winchester City

U21 Premier League Division 2

Middlesbrough U23 Middlesbrough U23 - Stoke City U23 Stoke City U23

Professional Development League

Hull City U23 Hull City U23 0 - 2 Birmingham U23 Birmingham U23

Liga I

Hermannstadt Hermannstadt 1 - 1 Voluntari Voluntari
Astra Astra - FC Universitatea Craiova FC Universitatea Craiova

Liga III Seria 1

Paşcani Paşcani - Şomuz Fălticeni Şomuz Fălticeni

Liga III Seria 2

FCSB II FCSB II - Progresul Spartac Progresul Spartac

Liga III Seria 3

Viitorul Domneşti Viitorul Domneşti - Hermannstadt II Hermannstadt II
Voluntari II Voluntari II - Astra II Astra II
Flacăra Moreni Flacăra Moreni - Sporting Roşiori Sporting Roşiori
Atletic Bradu Atletic Bradu - CS U Craiova II CS U Craiova II
U Craiova 1948 U Craiova 1948 - Unirea Bascov Unirea Bascov

Liga III Seria 4

Ghiroda Ghiroda - Metalurgistul Cugir Metalurgistul Cugir
Cetate Deva Cetate Deva - Gloria Lunca Teuz Cermei Gloria Lunca Teuz Cermei
Naţional Sebiş Naţional Sebiş - Unirea Alba Iulia Unirea Alba Iulia
Șoimii Lipova Șoimii Lipova - Hunedoara Hunedoara
Dumbrăviţa Dumbrăviţa - CSM Lugoj CSM Lugoj

Liga III Seria 5

Sănătatea Cluj Sănătatea Cluj - Minaur Baia Mare Minaur Baia Mare
Arieşul Turda Arieşul Turda - U Craiova 1948 U Craiova 1948
Unirea Tășnad Unirea Tășnad - Iernut Iernut
Avântul Reghin Avântul Reghin - Unirea Dej Unirea Dej
Csikszereda Csikszereda - MSE Târgu Mureş MSE Târgu Mureş
Gaz Metan Mediaş II Gaz Metan Mediaş II - Comuna Recea Comuna Recea

Allsvenskan

Östersunds FK Östersunds FK 1 - 1 Elfsborg Elfsborg
Örebro Örebro 2 - 1 AIK AIK
Norrköping Norrköping 4 - 3 Falkenberg Falkenberg

Superettan

GAIS GAIS 0 - 3 Brage Brage

Division 1 Norra

Carlstad United Carlstad United 3 - 1 Sollentuna Sollentuna
Linköping City Linköping City 4 - 1 Forward Forward
Sandviken Sandviken 5 - 1 Rynninge Rynninge

Division 1 Sodra

Utsikten Utsikten 3 - 2 Lund Lund
Assyriska Turabdin Assyriska Turabdin 1 - 1 Trollhättan Trollhättan

Division 2 Norra Gotaland

Grebbestad Grebbestad 3 - 1 Uddevalla Uddevalla
Stenungsund Stenungsund 3 - 0 Alamal Atbara Alamal Atbara
Vänersborgs IF Vänersborgs IF 0 - 1 Sävedalen Sävedalen
Gauthiod Gauthiod 5 - 1 IFK Tidaholm IFK Tidaholm
Lidköping Lidköping 3 - 1 Nordvärmland Nordvärmland

Division 2 Norra Svealand

Täby Täby 5 - 3 Enköping Enköping
Karlberg Karlberg 5 - 1 Skiljebo Skiljebo
Kungsangens Kungsangens 2 - 2 Hudiksvall Hudiksvall
Kvarnsveden Kvarnsveden 2 - 4 Stocksund Stocksund

Division 2 Sodra Gotaland

Almeboda Linneryd Almeboda Linneryd 1 - 1 IFK Hässleholm IFK Hässleholm
Räppe Räppe 1 - 2 Berga Berga
Österlen Österlen 1 - 1 Bromölla Bromölla
Hässleholms IF Hässleholms IF 0 - 1 Husqvarna Husqvarna

Division 2 Vastra Gotaland

Ullared Ullared 1 - 1 Olympic Olympic
Onsala Onsala 8 - 2 Eslov Eslov